BIC TECHNO 4.5 Entries
SAIL NUMBER NAME CLUB
3046Molly HOWELL Hollingworth Hunters
530Ben TWEEDLE Emsworth SC/calshot Flyers
3009Ollie MULHALL Windermere
3048Stanley CORR Astbury Sailsport
9957Emma ASHMAN Oxford Sailing Club
9982Bethany HORSNELL Bcyc
3002Libby RODGERS Axbridge Animals
3030Mollie DENSLEY ROBINS Bcyc (axbridge Animals)
3042Hugo THOMAS Queen Mary Sailing Club
3044Eleanor PEIRSON Oxford Sailing Club
3064Toby CAVE
Bic Techno 4.5 - 11 ENTRIES

BIC TECHNO 5.8 Entries
SAIL NUMBER NAME CLUB
3063Thomas CAVE
3028Eleanor MOIR North Lincs And Humberside
3017William MOONEY West Kirby
9974Galahad WISBEY Hssc & Queen Mary
97Eilidh HARDS Hythe And Saltwood Sailing Club
3026Sam KELLY West Kirby Warriors
12Zara PETTS Hssc
3059Jude NICOL East Kilbride Eagles
582Cian LAMB
9996Oliver EASTWOOD West Kirby
9964Mia ADCOCK
400Alysia GIBSON Hayling Island Sailing Club
500Emilia GIBSON Hayling Island Sailing Club
3045Paul HALLIWELL West Kirby Warriors
481Chay TUDBERRY Oxford Sailing Club
3055Ben BARNWELL Q.M.S.C.
3056James BARNWELL Q.M.S.C.
Bic Techno 5.8 - 17 ENTRIES

BIC TECHNO 6.8 Entries
SAIL NUMBER NAME CLUB
585Lucy GRAYSTON Roseland Waveriders
9972Alice READ Oxford Sailing Club
9981Alexei MURPHY Bray Manic Monkeys
9968Tyla PAGE Pitsford
464Jasper GEDDES Queen Mary SC
200Dominic MEYLAN-STEVENSON Northampton Sailing Club
299David LETT Northampton Sailing Club
9948Lydia HOWLEY Northampton Sailing Club
3008Joseph THOMPSON Pugneys Pirates , Wakefield
3003Robin MCALLISTER Hollowell / Pitsford Pirates
393Joshua CAREY Pugney's Pirates Wakefield
504Zed SPENCER-MILNES Shotwick Lake SC
991Jack BASSETT Axbridge Animals
174Nicola MILLER Clyde
3031Lori PROVAN Clyde Windsurfing Club
848Luca DOMINGUEZ Clyde Windsurfing Club
390Ross WARREN Roseland Waveriders
9970John HUMPHRIES Queen Mary Sailing Club
3065Andrew BROWN Loch Insch Monsters (t15 Windsurfing)
9688Alice BUTTS Northampton Sailing Club
9805Luke WILLIAMS Spray Watersports
861Zoe DIXON Oxford
298Georgina SAVAGE Bristol Corinthian Yacht Club
413Joshua CROFT Roseland Waveriders
Bic Techno 6.8 - 24 ENTRIES

BIC TECHNO 7.8 Entries
SAIL NUMBER NAME CLUB
472Charlie GILBERT Northanptonshire Sailing Club
937Isabelle SAVAGE Bristol Corinthian Yacht Club
885Jacob NEWTON North Lincs Sailing Club
854Lou BROWN Bcyc Axbridge
9919Ben MARSHALL Tata Sailing Club
7810Tristan LEVIE Largs Sailing Club
9810Hamish BURNS Largs Wave Warriors
9985Dominic COLWELL-HECTOR Axbridge Animals
383Matthew CAREY Pugney's Pirates Wakefield
9961Adam MEYLAN-STEVENSON Northampton Sailing Club
3036Callum SMITH Northampton Sailing Club
3035Lewis SMITH Northampton Sailing Club
977Oliver ANDERSON Pugneys Pirates
910Henry SEIFERT Alton Water
934Rachel HORTON Poole Academy Allstars
9984Graham BROWN East Kilbride Eagles
759Dean HARGREAVES Loch Insh
982Jordan HOWRAM North Lincs Humberside Sailing Club
Bic Techno 7.8 - 18 ENTRIES

CADET Entries
SAIL NUMBER NAME CLUB
8521Alex PAGE
Richard TOWNLEY
Awsa
Awsa
9384Emily MITCHELL
Rebecca MITCHELL
Alton Water Sailing Club
Alton Water Sailing Club
9179Robert KEEN
Lucie OFFORD
Alton Water
Dabchicks
8514Edward HARRIS
Faye CHATERTON
Walderingfeild
Walderingfeild
8403Christopher GLADWIN
Oliver PAYNE
Fishers Green Sailing Club
Fishers Green SC
8402Will MCMAHON
Tima MALIKOV
South Cerney SC
South Cerney SC
8242Jonathan VAN INGEN
George BATTERSBY
Stone Sailing Club
Stone Sailing Club
9319Aliya JANNATY
Aqil JANNATY
South Cerney Sailing Club
South Cerney Sailing Club
8855Francesca INGALL
Eve TURNPENNY
Fgsc
Fgsc
8441Ben SHORROCK
Tom BRIDGE
Frensham Pond SC
Frensham Pond SC
9378George BRIDGE
Olivia BATES
Frensham Pond SC
Frensham Pond SC
9600Harry WILKES
William WILKES
Parkstone Yacht Club
Parkstone Yacht Club
9294Isobel SPEIRS
Emily SPEIRS
Frensham Pond Sailing Club
Frensham Pond Sailing Club
8291Sophie GOODRICH
Hannah GOODRICH
South Cerney
South Cerney
9083Scarlett ANDERSON
Thomas WILLIAMS
Corinthian Otters
Corinthian Otters
9370Kirsten GLEN
Lorna GLEN
Parstone Yacht Club
Parkstone Yacht Club
7231Alastair WALLACE
Matthew AINSWORTH
South Cerney
South Cerney
Cadet - 17 ENTRIES

FEVA Entries
SAIL NUMBER NAME CLUB
3999Matt WALKER MORECROFT
Dom COTTERILL
Bowmoor SC
Bowmoor SC
2153Immi SLINN
Ruby GRIFFIN
Draycote
Draycote
4530James EALES
Rebecca LEWIS
Royal Lymington Yacht Club
RYA
4192Dominic HALL
Jonathan HALL
Datchet Water SC
Datchet Water SC
4622Buzz GILKS
Poppy GILKS
Queen Mary Sailing Club
Queen Mary Sailing Club
4415Nick ROBINS
Alicia CAMPBELL-BOTTOMS
Hayling Island Sailing Club
Hayling Island Sailing Club
4023Emily KIRKBY
Sam BLUNDEN
Queen Mary
Queen Mary
3626Alexander JOESBURY
Emlyn WILLIAMS
Port Dinorwic
Port Dinorwic
3362Ellie WALTON
Abi RILEY
Draycote Water SC
Draycote Water Sailing Club
4354Oskar BISSET
Max TAYLOR-NOBBS
Downs Sailing Club
Downs Sailingclub
1883Harvey MARTIN
Will WARD
Ogston Sailing Club
Ogston Sailing Club
2568Rex FARRANT
Lewis KEEN
Bewl Valley Sailing Club
Bewl Valley
3424Courtney BILBROUGH
Orla MITCHELL
Docklands Sailing And Watersports Centre
Docklads Sailing And Watersports Centre
4610Hannah BRISTOW
Izzi BRISTOW
Leigh And Lowton SC
Leigh And Lowton
Feva - 14 ENTRIES

MIRROR Entries
SAIL NUMBER NAME CLUB
70559Patrick TAYLOR
James TAYLOR
Itchenor Sailing Club
Itchenor Sailing Club
70560Jenny LORIMER
Edward HANSELL
Warsash
Itchenor
70767Celia HANSELL
Patrick JEFFERIES
Itchenor Sailing Club
Itchenor Sailing Club
70427Chloe MACAULAY
Isobel LEROUX
South Staffs
South Staffs
70670Ben HILL
Gabe HILL
West Lancs Yacht Club
West Lancs Yacht Club
70667April WHITELEY
Jamie WHITELEY
Ullswater
Ullswater
70652Tom WESTON
Hannah JONES
Itchenor Sailing Club
Itchenor Sailing Club
70505Eleanor BELLFIELD
Imogen BELLFIELD
Warsash SC
Warsash SC
70654Thomas HOWARTH
James BUTT
South Staffordshire Sailing Club
South Staffordshire Sailing Club
70538Clare PETERSON
Rory ODELL

Northampton SC
70712Max ODELL
Finley BOON
Hayling Island Sailing Club
Northampton Sailing Club
70456Rachel GRAYSON
George RICHARDS
Beaver Sailing Club
Beaver Sailing Club
70639Jo KALDERON
Sally LORIMER
Itchenor Sailing Club
Warsash Sailing Club
70362Oliver KING
James KING
Brightlingsea Sailing Club
Brightlingsea Sailing Club
Mirror - 14 ENTRIES

OPTIMIST Entries
SAIL NUMBER NAME CLUB
5543Mattthew BROWN Bowmoor
6137Hannah TUCKER Burnham Sailing Club
5919Isabella BLACK
5850Freya BLACK Bvsc
6096Bethan MATTHEW Aldeburgh YC
5152Alexander WATSON Llyn Brenig
6152Harry PULFORD Llyn Brenig
5993Colette BACON Corinthian Otters
5736Ollie REYNOLDS Cbyc
5599Benjamin ROBERTS Saundersfoot SC/ Cbyc
6167Lorelei BATES Cardiff Bay Yacht Club
5492Rhys WILLIAMS Cbyc
5795Jamie COOK Cardiff Bay Yacht Club
5994Jess JARMAN Warsash Sailing Club
5305Isla HARPER Loch Lomond
5918Anna PROTHEROE Loch Lomond Sailing Club
5381Erin PEARCE Myc
6114Ryan BUSH Bristol Corinthian Yacht Club
5958James GRANT Alton Water Sports Centre
5505Sarah BIBBY Oxford Sailing Club
6061Iain BIRD Papercourt
6079Oliver HILL B.v.s.c
5350Matthew LE VASSEUR Guernsey YC
5941Daniel WELLBOURN HESP Ogston Sailing Club
6038Lucy MELLERS Chichester Y C
6135Eloise TANGUY Guernsey Yacht Club
5962Rachael CROSS Barnt Green
5555Joshua WAHA Royal Southern Yacht Club
5322Maisie HARKESS Bowmoor Sailing Club
5760Tom SMITH Notts County SC
4705Ellen MORLEY Burnham Sailing Club
6142Conor WEY Dabchicks
6129Adele YOUNG Spinnaker SC
6069William HEATHCOTE Rlymyc
5844Daniel BURNS Spinnaker Sailing Club
4820Deborah HUGHES Upper Thames SC
5909Alexandra SCHONROCK Royal Lymington Yacht Club
5945Iain SWORD Loch Tummel SC/ccc
4560Saskia INMAN Barnt Green
6070James HAMMETT Papercourt/hisc
5871Georgia LE MARQUAND St. Catherine's SC
6043Benjamin PESIAN South Staffordshire SC
6045Drew WRIGHT South Staffordshire/wimbleball
5692Hebe HEMMING West Kirby
5742Ben WEBB Wraysbury Lake Sailing Club
6091Matthew LECKIE Llsc
5771Ben GRAY Bowmoor
5500Archie LECKIE Llsc
5534Oliver GOODHEAD South Staffs Sailing Club
5812Jack ELSBY-HARTMAN Restronguet
5722Chloe FELTON Shsc
6077Harry BARKER Bowmoor
6151Sophie HOLLOWAY Poole
6065Zoe JAMES Papercourt SC
6060Rory HARPER
Optimist - 55 ENTRIES

TOPPER Entries
SAIL NUMBER NAME CLUB
45400Mara LYON Craignish Boat Club
45152Alistair HIGGINS Dalgety Bay Sailing Club
46970Simon WEATHERSPOON Sunderland/derwent
45976Daniel MARTIN Queen Mary Sailing Club
46794Callum DIXON Docklands Sailing & Watersports Centre
45437James RIPLEY Paignton Sailing Club
44375Matthew HODGES Papercourt
47099Luke RAYNER Burton Sailing Club
46396Freya CUMPSTY Cvlsc
46116James CUMMINS Chew Valley Lake Sailing Club
47081Hal SANDERSON Roadford Lake Sailing Club
45471Faye Rebecca WRIGHT Sunderland Yacht Club
46046Patrick KEECH Bough Beech Sailing Club
46350Paris THOMAS Paignton
46623Nancy SCOTT Island Barn Reservoir Sailing Club
46019Drystan HARNETT Whitstable Yacht Club
45104Bella FELLOWS Yealm YC
46969Harriet WARD Queen Mary
43712Oliver BLACKBURN Leigh & Lowton/pennine S C
46893Patrick CROGHAN Queen Mary SC
46693Nathaniel GORDON Parkstone
46888Callum ESCRITT Yorkshire Dales
45586Adam FULLER Orwell Yacht Club And Royal Harwich Yacht Club
46651William LOUTH Royal Harwich Yacht Club
46214Elizabeth SHERWOOD Hayling Island Sailing Club
46720Hamish MUNRO Spinnaker
42575Daniel BULL Rollesby Broad Sailing Club
47182Imogen KEMP Poole Yacht Club
47031Phoebe WOOD Bowmoor
40740Katherine PARISH Stewartby Water Sailing Club
42838Ben WHALEY Swanage Sailing Club
45571Ollie DIXON Royal Harwich Yacht Club
36947Michael CARVER Hunts Sailing Club
44999Kieran GRAHAM South Shields SC
46709Izzie STYLIANIDES Stewartby Wsc And Dovey Yacht Club
47266James GRUMMETT Burwain SC
47172Ben GAGE Snettisham
46252Adam RUSS Redesmere
46879Penny DOWNES Chester
46853Nick DEVEREUX Budworth Sailing Club
43472Conrad PARKINSON Donaghadee
45772Calum ROSIE Helensburgh SC
45003Izzy MILFORD Loch Tummel SC
44691Rachel DINGLEY Loch Venachar SC
31223Samantha KIMBERLEY Spinnaker
46021Hannah ROBERTS Port Dinorwic SC
44303Emily LLOYD Plymouth Youth Sailing
45742Dugal WILSON Loch Venachar Sailing Club
46189Tom PURDON Strangford Lough Yacht Club
43609Emily HILL County Antrim Yacht Club
46957Liam GLYNN Ballyholme Yacht Club
46578Harri PAIN Cardiff Bay Yacht Club
46771Merrick STANLEY Llandegfedd SC
46776Chloe BUTTERWORTH Pwllheli Sailing Club
46700Erin BAILEY Shotwick Lake Sailing
47083Conor QUINN Carlingford Lough Yacht Club
45156James GUINAN Bala SC
46568Peter GILMORE Strangford Lough Yacht Club
47229Anna MCNULTY Carlingford Lough Yacht Club
33055Noah MCWATTERS Ballyholme Yacht Club
45142Megan BOORMAN Fishguard
47201Daniel JONES Mumbles Yacht Club
46654Lucy MEARNS Leigh And Lowton SC
44777Stephanie WINGEATT Leigh And Lowton SC and South Windermere SC
46303Daniel BUDDEN Redesmere S. C
47207Rhiannon FLACK Spinnaker Club
44899Jack BUTTERS Parkstone
45326Georgie MCKENZIE Ripon / Yorkshire Dales
47087Ben JENNINGS Rutland Sailiong Club
46023Gareth STAPLES-JONES Leigh & Lowton SC
Topper - 70 ENTRIES

If your name is not on this list, you have not completed all the 3 stages of the entry process. Please login into your account to finalise your entry

Manage your entry

Sign in to manage your entry details.

  • RYA Junior Squads
  • ET