RANKSail NosClassHELMCREWCLUBPtsRACE 1RACE 2RACE 3NET
1 5586-Ian Walters Grafham Water 3 2 1 (OCS)-
2 5790-Peter Mitchell Warsash 8 ‑8 7 1-
3 5722-Michael Sims Carsingon SC 8 5 3 (OCS)-
4 56-James Boyce Papercourt SC 9 4 5 ‑6-
5 5318-Bob Suggitt Barnt Green 10 ‑18 6 4-
6 5613-Stuart Gibson Clyde Cruising 15 ‑31 10 5-
7 5782-Nigel Davies Draycote Water 15 7 8 ‑10-
8 5703-John Ball Brightlingsea 17 1 ‑19 16-
9 5736-Ian Carpenter Northampton 17 ‑49 9 8-
10 5784-Lawrence Creaser Hayling Island SC 18 ‑22 11 7-
11 5723-Alan Bishop Girton 20 11 ‑13 9-
12 5705-Tom Lonsdale West Oxfordshire SC 20 9 ‑14 11-
13 5695-Ian Ingram Earlswood Lakes 21 6 ‑29 15-
14 5685-Philip Barnes Budworth SC 27 24 ‑28 3-
15 5775-R Lonsdale West Oxfordshire SC 27 15 12 ‑25-
16 5655-John Webster Carsingon SC 29 ‑38 2 27-
17 5730-Vince Horey King George 29 ‑32 17 12-
18 5561-Tim Lewis RYA 29 ‑20 16 13-
19 5130-Mark Lee Weymouth SC 30 10 20 (DNC)-
20 5738-Ewan Birkin‑Walls Grafham Water 31 27 4 (OCS)-
21 5670-Nigel Thomas 33 ‑35 15 18-
22 5246-Richard Pepperdine Staunton Harold 34 3 31 (OCS)-
23 5683-Jamie Holmes Spinnaker 36 13 ‑26 23-
24 5645-Ian Hopwood Nantwich 37 ‑50 35 2-
25 5754-Andrew Fox Leigh Lawton 37 16 ‑46 21-
26 5666-Andrew Boyce Papercourt SC 41 17 24 (DNC)-
27 5796-Andy Hyland Lymington Town SC 41 ‑30 22 19-
28 5138-Patrick Overs Paxton Lakes SC 45 28 ‑41 17-
29 5322-Ian Capener Bartley SC 45 19 ‑37 26-
30 5469-Guy Lonsdale South Cerney SC 48 12 36 (OCS)-
31 5737-Oliver Davenport Northampton SC 48 (OCS) 34 14-
32 5647-Rob Yearsley Olton Mere SC 52 ‑40 18 34-
33 5721-Graham Wilson Northampton SC 52 ‑33 21 31-
34 5597-Jonny Wells Essex YC 52 ‑42 23 29-
35 6000-Doug Latta Hayling Island SC 53 23 30 (OCS)-
36 5751-Andrew Smith Draycote Water 56 36 ‑42 20-
37 5786-John Steels Starcross YC 56 ‑34 32 24-
38 5393-Simon Derham Littleton SC 57 ‑44 25 32-
39 5778-Shaun Welsh Lymington Town SC 57 ‑45 27 30-
40 5777-Chris Brown 58 14 44 (OCS)-
41 5750-David Mitchell Warsash 60 21 39 (OCS)-
42 5282-Rob Bellfield Itchenor SC 64 26 38 (OCS)-
43 5688-Mat Newton‑Sherlock Barnt Green 67 ‑48 45 22-
44 5776-Tim Wade Spinnaker 68 25 43 (OCS)-
45 5547-Peter Warne Northampton SC 68 ‑47 40 28-
46 5321-David Scott Northampton SC 72 39 33 (OCS)-
47 5694-Seth Turner Draycote Water 77 29 48 (OCS)-
48 5554-Richard Hudson Bough Beech SC 82 (OCS) 49 33-
49 4517-Patrick Burns RYA 90 37 53 (DNC)-
50 5352-Mike Wilkie Desborough SC 91 41 50 (DNC)-
51 5602-Keith Milroy St Mary's Loch 94 43 51 (DNC)-
52 5548-Neil Pitcher Northampton SC 98 46 52 (OCS)-
53 3587-Alan Roberts Leigh‑on‑Sea SC 102 (OCS) 47 DNC-
54 5387-Paul Williams Spinnaker 110 (OCS) DNC OCS-
This page took 0.0352seconds to load